• Biblioteka

  • Biblioteka

        •  


          Zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 📚

          Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

          Już w najbliższy piątek, 12 czerwca o godz. 10:00, nasza szkoła po raz kolejny włączy się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.

          Jest to największa akcja czytelnicza w Polsce, organizowana od 2016 roku. Co roku setki tysięcy uczniów z całego kraju pokazują, że lubią czytać i chętnie sięgają po książki. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało niemal 407 tysięcy osób z ponad 2 tysięcy szkół, bibliotek i przedszkoli.

          Celem akcji jest promocja czytania dla przyjemności – w atmosferze radości, swobody i bez przymusu. Wydarzeniu towarzyszy również próba pobicia rekordu liczby osób czytających jednocześnie.

          Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętrzynie bierze udział w VI edycji tej wyjątkowej inicjatywy. W piątek o godzinie 10:00 uczniowie będą czytać swoje ulubione książki w klasach, na boisku szkolnym oraz w innych przyjaznych miejscach.

          📖 Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, nauczycieli grup przedszkolnych oraz całą społeczność szkolną.

          👉 Prosimy, aby w piątek przynieść ze sobą swoją ulubioną książkę.

          Pokażmy, że lubimy czytać!

          Pokażmy, że czytanie jest modne i sprawia przyjemność!

          Do zobaczenia 12 czerwca o godz. 10:00!

          Organizatorzy 📚

          Regulamin_konkursu.pdf

          Szkoła Podstawowa nr 3 bierze udział w V edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem", ktora odbywa się w dniach 29 września – 10 października 2025 roku.

          Zapraszamy  Nauczycieli i uczniów,  którzy chcą promować czytelnictwo, wiedzę o sercu i zdrowy styl życia do udziału w V edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”!

          Główne cele akcji to: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, rozwijanie w uczestnikach wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

          Każda placówka wybiera i realizuje min. 2 działania spośród 9 propozycji, m.in.: głośne czytanie, zajęcia plastyczne, marsz lub bieg serc, konkurs na zakładkę, sondaż dotyczący transplantacji, zbiórkę charytatywną czy własną inicjatywę.

          Organizatorzy zapewniają materiały edukacyjne: teksty literackie, scenariusze, plakaty i ulotki.

          Termin realizacji: 29 września – 10 października 2025 r. 

           Profil akcji -  Czytamy z Sercem - Facebook

           Linki do materiałów:

          https://drive.google.com/drive/folders/1viKp75rMPCXnzpJ1-wOtGf7XYCo6Mw0Q?usp=drive_link

          https://drive.google.com/drive/folders/1Eg6Ah8GKtCUWTHbrFxzzBZTE1ZnXPAF_?usp=drive_link

          KLUB SUPERMOCY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

          – ODKRYWAMY SUPERMOCE UCZNIÓW📚!

          Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek Szkolnych:

          "Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka”, której celem jest promowanie czytelnictwa w nietypowy, angażujący sposób.

          W ramach programu przez cały rok szkolny proponujemy różne zadania czytelnicze. Jednym z nich jest: Klub Supermocy.

          Uczniowie, którzy dołączają, stają się superbohaterami książkowego świata – odkrywają swoje "supermoce" w takich dziedzinach jak kreatywność, wyobraźnia, logiczne myślenie, a nawet empatia. Każdy członek klubu otrzymuje symboliczne "odznaki supermocy", które zdobywa za udział w różnych zadaniach i wyzwaniach czytelniczych.

          Zabawa ta skierowana jest dla uczniów klas 2-8. W jej trakcie uczniowie mają za zadanie przeczytać 4 książki z określonych kategorii i zrealizować dwa wyzwania czytelnicze, by na koniec zostać KSIĄŻKOWYM SUPERBOHATEREM. W bibliotece czekają specjalne karty do gry "Klub Supermocy" oraz lista wyzwań, z których należy wybrać dwa.

          Ta inicjatywa to doskonała okazja, by spojrzeć na książki i czytanie w zupełnie nowy sposób. Uczniowie nie tylko poszerzają swoje horyzonty i rozwijają wyobraźnię, ale także uczą się współpracy, samodzielności i wytrwałości w dążeniu do celu. Regularne uczestnictwo w klubie pomaga także budować nawyk czytania i pokazuje, że książki mogą być niezwykłą rozrywką. Wystarczy ciekawość i chęć do wspólnej zabawy – supermoce drzemią przecież w każdym z nas!

          Czas trwania akcji: 1 kwietnia – 10 czerwca. Na zwycięzców będą czekały nagrody.

          Aby wziąć udział w zabawie należy przyjść do biblioteki i odebrać kartę Klubu Supermocy.

          Zapraszamy do biblioteki wszystkich uczniów, gotowych podjąć to wyzwanie oraz po szczegółowe instrukcje.

          nauczyciel bibliotekarz.