• 💁‍♀️Zrób sobie Przerwę na czytanie!

IV MIĘDZYNARODOWA PRZERWA NA CZYTANIE

Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów i nauczycieli i całą społeczność szkoły do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt.,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Akcja- Przerwa na czytanie skierowana jest do szkół.

Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły/wszyscy uczniowie, nauczyciele, Pani Dyrektor, Pracownicy administracji, Panie z obsługi, nasze Panie pracujące w kuchni, Pan konserwator oraz zaproszeni rodzice.

Celem akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– integracja środowiska lokalnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

i zostanie przeprowadzona na terenie całej szkoły.

Akcja czytelnicza bicia rekordu w czytaniu na wszystkich przerwach międzylekcyjnych w dniu między 30 października 2023 r (poniedziałek). Tego dnia przynosimy swoje ulubione książki i czytamy fragmenty książek swoim kolegom i koleżankom .

Bądź częścią pięknego czytelniczego święta,

przyłącz się by pobić nowy rekord!

Organizatorzy :

Sylwia Wąsowicz i Aneta Chadryś

💁‍♀️WIELKI MARATON CZYTELNICZY📚📚📚

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2023/2024!

Już po raz kolejny nasza szkoła przystępuje do Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Jest to ogólnopolski konkurs czytelniczy przeznaczony dla klas II-VIII szkół podstawowych i szkól ŚREDNICH. Uczniowie zmagają się w maratonie w czterech grupach wiekowych.

Spotkacie nowych przyjaciół klasy 2 - 3 szkół podstawowych

Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca klasy 4 - 6 szkół podstawowych

W lustrze książki klasy 7 - 8 szkół podstawowych

Celem konkursu jest:

- popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci

- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem

- budowania świadomości humanistycznej i rozwianie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury.

Konkurs polega na przeczytaniu wskazanej lektury w siedmiu kolejnych miesiącach. Rozpoczynamy czytanie we wrześniu. Po przeczytaniu książki uczniowie piszą test około 20 X 2023 r. ze znajomości lektury i otrzymują tytuł kolejnej pozycji do przeczytania.

Ostatni test piszą w kwietniu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 września 2023 roku:

uczniowie klas II - III zgłaszają się do p.Haliny Moczyńskiej, uczniowie klas IV-VI i VII-VIII u p. Sylwii Wąsowicz (biblioteka szkolna).

.​​​​