•   ZBIÓRKA RZECZY DLA POTRZEBUJĄCYCH NA UKRAINIE
            • ZBIÓRKA RZECZY DLA POTRZEBUJĄCYCH NA UKRAINIE

• Dnia 22.06.2023r. przekazaliśmy do Centrum Wolontariatu rzeczy dla potrzebujących na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za zaangażowanie:

Patryk B., Bartosz J., Agata D., Zuzanna G., Tomasz R., Nadia O., Lena O., Lena J., Szymon P. ,Jan C., Julia G.

• KIERMASZ CIAST DLA JASIA

• Dnia 21.06.2023 w naszej szkole pod nadzorem Centrum Wolontariatu w Ketrzynie odbył się kiermasz ciast, na którym zostały zebrane pieniędze na pomoc w leczeniu Jasia. Wspólnymi siłami zebraliśmy 2 483,39 zł. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich rodziców za wypieki i wsparcie finansowe, dla uczniów za czynny udział oraz wspaniałym mamom, które stały na straży zbiórki. Dziękujemy z całego serca.

•  KONKURS PLASTYCZNY "MAGICZNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"
            • KONKURS PLASTYCZNY "MAGICZNA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

• Z radością informujemy, że konkurs plastyczny „Magiczna zakładka do książki" został rozstrzygnięty.

OTO LAUREACI:

W kategorii klas I-III:

I MIEJSCE: Lena Siwek - kl. III A, Mia Leonard – kl. I B

II MIEJSCE: Miłosz Piotrowski - kl. I A

III MIEJSCE: Filip Chrzan kl. B, Natalia Sobieska kl. III B, Jowita Charubin kl. I B

WYRÓŻNIENIA: Hanna Archutowska – kl. II A, Weronika Wróbel - II A

W kategorii klas IV- VIII:

I MIEJSCE: Julia Sadlak- kl. VII A

II MIEJSCE: Szymon Piętka - klasa IV B

III MIEJSCE: Wiktoria Buńko - klasa IV B, Patrycja Gienieczko – kl.VI A

UCZNIOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE,

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !

Organizatorami konkursu były p. Dorota M., p. Joanna K. i Sylwia W.

• OGNISKO POŻEGNALNE W KLASIE III A

• W dniu dzisiejszym klasa III a odwiedziła Wilczy Szaniec. Pan Marcin Kozieł oprowadził i opowiedział o historii obiektu, pokazał ciekawe miejsca. Po zwiedzaniu dzieci zjadły pyszną pieczoną kiełbaskę z ogniska. Dużą niespodzianką była przejażdżka meleksem po ścieżkach Kwatery Hitlera

• WARSZTATY PLASTYCZNE

• Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w "kocich warsztatach" zainspirowani wystawą 'Plakotami Luizy' autorstwa Luizy Kwiatkowskiej w Galerii RastArt. Dzieci wykonały kolaże oraz formy ceramiczne.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie Cierluk, mamie Gucia za zaproszenie i przeprowadzenie warsztatów.

Zapraszamy na kocią wystawę.

• WYNIKI XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „WIELKI MARATON CZYTELNICZY”

• W roku szkolnym 2022/2023 aż 8710 uczestników z 12 województw stawiło czoło książkowemu wyzwaniu, w ramach którego uczniowie z czterech różnych grup wiekowych musieli przeczytać zaproponowane lektury, m.in. powieści obyczajowe, fantastykę oraz reportaże, w sumie 27 tytułów.

Dnia 06 czerwca 2023 r w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim XII Wielkim Maratonie Czytelniczym. Do całorocznych zmagań stanęło 1057 uczniów z 841 szkół z całej Polski.

W naszej szkole mamy nagrodzonych na każdym z trzech poziomów wiekowych konkursu.

„Spotkacie nowych przyjaciół" klasy 2 - 3 szkół podstawowych:

WYRÓŻNIENIE: Hubert Luśnia z klasy 2 b.

„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" klasy 4 - 6 szkół podstawowych:

LAUREATKA: Maja Roguszka klasa 6 a

FINALISTKA: Zuzanna Piotrowska klasa 6 a

„W lustrze książki" klasy 7 - 8 szkół podstawowych:

FINALISTA: Bartosz Zawadzki - Rymsza 7 a.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu, dla których przygotowano również dyplomy, a także zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu w nowym roku szkolnym.

Halina Moczyńska

Sylwia Wąsowicz

• AUDYCJA MUZYCZNA W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

• 16 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna i spotkanie z muzykami z Agencji Artystycznej MAT.

Comiesięczne koncerty przedstawiły szeroką gamę zagadnień muzycznych. Bajki słowno-muzyczne z udziałem dzieci pozwoliły najmłodszym słuchaczom rozwijać wrażliwość muzyczną i pogłębiać wiedzę o muzyce.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Finałowego Turnieju Wiedzy o Muzyce:

1 miejsce - Julia Górecka z gr. Biedronki,

2 miejsce - Lola Lenard z gr. Żuczki,

3 miejsce - Kacper Thimm z gr. Misie.

Gratulacje!

• AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO "CZYTANIE NA POLANIE"

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary Malewskiej w Kętrzynie przystąpiła do I edycji Ogólnopolskiej Akcji "Czytanie na Polanie", realizowanej w ramach kampanii społecznej -,,Cała Polska Czyta Dzieciom".

Inicjatywa polegała na zorganizowaniu przez Szkołę Podstawową nr 3 imprezy czytelniczej w wybranym przez wychowawcę dniu między 12-19 czerwca 2023 roku a jej realizacja ma odbywać się na świeżym powietrzu.

Uczniowie szkoły w wyznaczonym przez wychowawcę dniu przychodzili z kocami, matami lub poduszkami oraz ulubionymi książkami i w wybranym miejscu na zewnątrz organizowali przestrzeń czytelniczą.

Głównym celem tej inicjatywy była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja społeczeństwa lokalnego.