• ZAWODY PRZYSZŁOŚCI - SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

• Dnia 9.10.2023r. gościliśmy w naszej szkole doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie - panią Magdalenę Fiedorowicz. Na spotkaniu z doradcą uczniowie klasy 8a dowiedzieli się, jak istotną rolę w życiu człowieka stanowi praca oraz na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ścieżki zawodowej. Tematem spotkania były zawody przyszłości - kompetencje przyszłości. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, na podstawie swoich cech osobowości i predyspozycji, wybierali odpowiedni dla siebie zawód przyszłości. Zdobytą na zajęciach wiedzę, uczniowie z pewnością wykorzystają przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia, a w przyszłości zawodu. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie💐 za cenne rady i ciekawe spotkanie.

• PRZYGOTOWANIE SAŁATKI W KL. 2A POŁĄCZONE Z AKCJĄ ”CZYTAMY Z SERCEM”

• Promocja zdrowia oraz kształcenie zdrowotnych nawyków to ważne zadanie, dlatego też klasa 3a wykonała sałatkę jarzynową. Zrobienie sałatki połączyliśmy z akcją ,,Czytamy z sercem''. Dowiedzieliśmy się, jak spożywanie warzyw wpływa na nasz organizm. Była to też okazja do wspólnej pracy, udzielania wzajemnie porad, dzielenia się doświadczeniem. Samodzielnie przygotowana sałatka wszystkim bardzo smakowała.

• PRZYGOTOWANIE KANAPEK PRZEZ UCZ. KLASY 2A

• Uczniowie klasy 2a podczas robienia kanapek kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Dzieciom bardzo smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, gdyż wyglądały pięknie i kolorowo, a co najważniejsze zawierały mnóstwo witamin.

• 💁‍♂️TECHNIKA W 6B🍎🥔🥕🧅🥚🍽

• Sałatka jarzynowa to wartościowe danie, które dostarcza organizmowi wiele składników odżywczych, takich jak błonnik, witaminy, minerały i przeciwutleniacz. Przekonali się o tym uczniowie klasy 6b, łącząc wykonanie zdrowego posiłku ze współpracą w grupie.

• UCZNIOWIE KLASY 2 B PRZYGOTOWYWALI ZDROWE, KOLOROWE KANAPKI !!!

• Uczniowie klasy 2 b przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki !!!

Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, paprykii innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane samodzielnie. I to sprawdziło się doskonale. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom.

Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

•  TEATRZYK KAMISHIBAI - AKCJA "CZYTANIE Z SERCEM" W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH
            • TEATRZYK KAMISHIBAI - AKCJA "CZYTANIE Z SERCEM" W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

• Dnia 4.10.2023r. grupy przedszkolne "Zuchy" i "Biedronki" odwiedziła Pani Bożenka, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obejrzały teatrzyk kamishibai i wysłuchały bajki czytanej przez zaproszonego gościa.

Serdecznie dziękujemy Pani Bożence za odwiedziny i ciekawe spotkanie.

• 📚❤ KLASA 4B I 6A CZYTA SERCEM NA PLASTYCE! 🎨

• Motyw serca istniał od zawsze i przewijał się we wszystkich epokach sztuki. Po raz pierwszy serce pojawiło się w malarstwie jaskiniowym, gdzie człowiek pierwotny w przedstawianych przez siebie zwierzętach zaznaczał czerwoną plamą miejsce, gdzie znajdowało się serce.

W starożytnej Grecji czy Rzymie motyw serca przybrał kształt odwróconego liścia bluszczu i najczęściej używany był w ornamentach.

W Średniowieczu serce jest wykorzystywane w sztuce sakralnej, gdzie symbolizuje cierpienie, ból i uwielbienie.

Nie można pominąć Renesansu i przedstawienia serca z jego anatomicznymi szczegółami przez Leonarda da Vinci.

Oczywiście motyw serca znajdziemy również w sztuce XIX czy XX w. Przedstawiało je wielu artystów m.in. Picasso, Frida Khalo, Milton Glaser czy streetartowiec Banksy.

•  WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
            • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

• Dnia 3.09.2023. grupa przedszkolna Biedronki odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Kętrzynie. Spotkanie było wyśmienitą okazją do przedstawienia specyfiki służby strażaka. Biedronki odwiedziły salkę edukacyjną, w której z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o bezpieczeństwie oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Zaprezentowano dzieciom także specjalistyczny sprzęt pożarniczy. Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za miłe przyjęcie i ciekawe spotkanie.

• PASOWANIE NA UCZNIA🎓

• Taka obietnica wybrzmiała dzisiaj w naszej szkole: ,,My uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary - Malewskiej ślubujemy na sztandar naszej szkoły, być pilnymi i wzorowymi uczniami oraz dobrymi kolegami. Obiecujemy godnie reprezentować naszą szkołę swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom". Uroczystość ślubowania wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni uczniowie, nauczyciele, rodzice i dyrekcja szkoły.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała Pani Dyrektor Ewa Stadnicka.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".