• „REZEM WSPIERAMY PSZCZOŁY”

• 10 maja 2023 r. uczniowie klas pierwszych w wyznaczonym pasie terenów zielonych wokół szkoły, posadzili mini łąkę kwiatową. Przedsięwzięcie związane jest z kolejnym etapem projektu „Rezem Wspieramy Pszczoły”, w którym pierwsze klasy biorą udział już od jesieni ubiegłego roku. W czasie trwania projektu dzieci poznały świat dzikich pszczół i polnych kwiatów. Zrozumiały dlaczego pszczoły są ważne, a ludzie muszą im pomagać, np. siejąc łąki kwietne.

• WIOSENNY KONCERT W PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ I STOPNIA W KĘTRZYNIE🎼🎹🎸🎻🎷

• W dniu dzisiejszym dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w prawdziwej muzycznej uczcie. Odwiedziliśmy Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Kętrzynie, gdzie mogliśmy wysłuchać wiosennego koncertu.

Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie, jak i nauczyciele tejże szkoły. Podczas występu na scenie wybrzmiały takie instrumenty jak: fortepian, gitara, akordeon, skrzypce, wiolonczela, klarnet i saksofon.

Przed najmłodszą widownią zaprezentowali się soliści, zespół muzyczny, a także szkolny chór pod kierunkiem p. Anny Ślusarek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom i ich pedagogom za prezentację utworów, a także p. Andrzejowi Maciak za prowadzenie koncertu.

Dzisiejszy koncert jest jedną z form promocji szkoły i zachętą do podjęcia w niej nauki. Trwa rekrutacja chętnych do nauki w PSM.

• „ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM”

• Uczniowie klasy I b uczestniczyli w wiosennym etapie projektu edukacyjnego „Zdrowo jem więcej wiem”.

Realizowali  następujące zadania:

• Lekcja: Stawiam na śniadanie

• Konkurs: Najlepszy zestaw na śniadanie

• Lekcja: Nie marnujemy żywności

• Konkurs: Nie marnujemy żywności

• Forum: Bez śniadania nie ma nauczania

• Dzielimy się wiedzą: Śniadania, nie marnujemy żywności

Uczniowie zdobywali wiedzę o roli śniadań, poznali nowe przepisy na ciekawe pierwsze i drugie śniadania. Dowiedzieli się również jak unikać marnowania żywności.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LETNICH IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH DLA KLAS 5-6

• Dnia 5 maja w SP nr 4 w Kętrzynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Letnich Igrzyskach Olimpijskich dla klas 5-6. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Roguszka, Klara Billaud, Weronika Billaud i Kamelia Stefaniak.

3 miejsce w konkursie zajęła Klara Billaud. Serdecznie gratulujemy!

• TRZECIOTEŚCIK

• W dniach 25, 26 i 27 kwietnia, uczniowie klas III pisali trzecioteścik z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawdzianu, a naszym uczniom życzymy jak najlepszych wyników.