• MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ANIOŁY"

• 2 miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym "ANIOŁY" zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie otrzymał Antoś J. z grupy Biedronki. Maja K. z grupy Żuczki otrzymała nagrodę za udział w konkursie. Gratulujemy!

• 🚀STARTUJEMY Z WOŚP❤️

• Nasza szkoła jak co roku gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczennice klasy VIIa zachęcały rodziców i uczniów do włączenia się w akcję. Stacjonarna puszka szybko zapewniła się po brzegi, a serduszka zostały wręczone. Dziękujemy rodzicom, przedszkolakom, uczniom i nauczycielom za pomoc. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszych wolontariuszy zbierających do puszek na terenie miasta 28.01.2024r. podczas 32 Finału WOŚP. Smakoszy słodkości zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska z ciastami na hali MOSiR w dniu finału.

• BohaterON

• W tym roku szkolnym, po raz kolejny, nasza szkoła przystąpiła do organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej akcji BohaterON.

BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Za pośrednictwem kampanii uczestnicy promują patriotyczne postawy i tożsamość narodową, a także tworzą wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach.

Uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się do akcji, na stronie dumnizpowstańców.pl mogli dodawać własne treści: teksty, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.

Dziękuję uczniom, którzy zamieścili swe podziękowania na stronie, aktywnie włączając się do akcji i pokazując, że słowa patriotyzm, szacunek, duma i wdzięczność mają dla nich ogromne znaczenie. Ich wpisy i nagrania dowodzą, że reprezentują oni społeczeństwo pamiętające i dumne ze swojej historii. Szkoła może być z nich dumna.

Dorota Sterniak

• 💁‍♀️KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK🎤🎶

• 7 stycznia w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu "SUKCES". Zgromadzona w świątyni publiczność miała okazję wysłuchać przeróżnych aranżacji tradycyjnych kolęd i pastorałek, które zostały zaśpiewane przez nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Kolędowaliśmy w ten piękny wieczór, by zbudować więź i dać wszystkim uczucie bliskości. Wyśpiewane kolędy przepełnione zostały ciepłem, dobrem, miłością, a więc tym wszystkim, czego na co dzień nam często brakuje. Opiekunami koncertu byli Pani Agata Dowhań i Pan Mariusz Garnowski.

• 💁‍♀️BohaterON - WŁĄCZ HISTORIĘ! 2023R. W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

• BohaterON - włącz historię! - to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jak co roku, nasze odziały przedszkolne przyłączyły się do realizacji akcji na dowód uznania i pamięci o Bohaterach. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

W grupach przedszkolnych przeprowadzona została lekcja bohaterstwa w oparciu o opowiadanie Elizy Piotrowskiej „Jak zostałem bohaterem” w którym narratorem jest ciekawy świata 8 - letni Leon mieszkający w Warszawie. Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak: ojczyzna i bohaterstwo.

Przeprowadzono również pogadankę o bohaterstwie powstańców i o tym, w jaki sposób można być patriotą w naszych czasach.

Przedszkolaki kolorowały także tegoroczny plakat oraz zaprojektowały widokówkę ilustrującą miejsce lub przedmiot, które chciałyby pokazać komuś, kto przyjechałby do Polski.

• "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"

• "Opowieść wigilijna" w wykonaniu Rady Rodziców, uczniów i nauczycieli SP3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom przedstawienia. Rodzice z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role i wszyscy wspólnie przeżywaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Niech nadchodzące Święta napełnią wszystkich radością. Niech bliskość rodziny i przyjaciół otoczy Was ciepłem i uczyni te chwile niezapomnianymi. Zdrowych i spokojnych Świąt!

• WIGILIA W PRZEDSZKOLU🎄🎄🎄

• Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyła dziś wspólna Wigilia. Odświętnie ubrane przedszkolaki wysłuchały życzeń od swoich wychowawczyń, dzieliły się opłatkiem i wspólnie kolędowały. Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych podopiecznych za wszystkie smakołyki na wigilijny stół.